Zincir Aktarma Motorları

Zincir Aktarma Motorları

Tek aşamalı zincir aktarma modelleri orta boyutlu kepenklerde kullanılmaktadır. Kapı şaftı zincir ile taşınmaktadır. Bu motorun başlıca avantajı uygun maliyetli oluşudur. Geniş çapta tork seçenekleri mevcuttur ve bu motorlar 1.800 kilo ağırlığına kadar kaldırabilmektedir. Bu motorlar sık kullanım döngüleri için uygun değildir çünkü sürücü motor hızı değerleri ancak günlük daha yavaş açılma ve kapanma zaman döngülerine uygundur. Aynı zamanda, anti- damping sistemi ile entegre olmuş uygun emniyet mandalı ile kullanılabilmektedir. Emniyet mandalı dış kısımda tercih edilmezse, zincir geçiş ünitesine düşmeyi önleyici mekanik bir ek yapılabilir.

• Uygun maliyetli

• Tek aşamalı

• Geniş tork seçenekleri

• Manuel çalıştırma: güç kesintileri için çalıştırma kolu

• Oluk tarafında daha az alan gereksinimi (motor kapağında ek alana ihtiyaç vardır)

Tüp Motorlar, Endüstriyel Motorlar ve Zincir Aktarma Motorları İçin Şaft

Doğru sapmayı sağlamak için borunun çapı kepenkin genişlik ve ağrılığına göre hesaplanmaktadır. EN 10220 maksimum 1/500 oranında eğilmeye izin vermektedir, bu da 5.000 mm bir genişlikte, borunun sapmasının (maksimum eğilme noktası ölçülmüş haliyle) 10 m (1/500) ya da 12.5 mm (1/400) olması gerektiği anlamına gelir.
CNC lazer kesim kenarlar ve altı köşeli miller boruya mükemmel bir şekilde uymaktadır. Özellikle altı köşeli miller, kepenkin altından yatay olarak gelebilecek kuvvetlere karşı dayanıklılığını arttırmaktadır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.