FirePro E240 Yangına Dayanıklı Kepenk

FirePro E240 endüstriyel binalara şık bir görünüm sağlar. Yangına dayanıklı sarmal kapı olarak üretilen FirePro E240, binanın bütün bölümlerini yangından koruyacak ve aynı zamanda günlük sık kullanımda bir bariyer görevi sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Kapı, EN16034 standardına uygun olarak 1149 derece ısıya 240 dakikaya kadar dayanabilmektedir. KP80 modelin özel kavisli tasarımı perdeyi yangına daha dayanıklı hale getirmektedir. Kavisli tasarım sayesinde (EN 15269-10 hesaplamaları doğrultusunda) ölçülerde 10 metre uzunluk ve 8 metre yüksekliğe kadar çıkılabilmektedir.

Opsiyonel Tasarım Özelliği

Yangına dayanıklı kepenklerimizin tüm çelik parçaları istenilen RAL rengiyle kaplanabilmektedir.

KAPI PERDESİ

Baza Modelleri

Baza çift L şeklinde köşebentlerle desteklenmiştir /sağlamlaştırılmıştır. Sapmalara karşı dayanıklı baza, yangından kaynaklı hasar kapının en alt kısmından başladığı için yangına karşı temel koruyucudur.

Oluklar ve Bayraklar

Oluklar perdeyi hem iç hem de dıştan gelebilecek her türlü güce karşı korumaktadır. Aynı zamanda, bayraklar tüm kurulumu birlikte tutan en önemli elementtir. Bayraklar kapının bütünlüğünü oluşturur ve kapının davlumbaz ve barel kısmını 240 dakikaya kadar yangına dayanıklı kılar. Tüm bölümler lazer kesimdir ve bağlama delikleri önceden belirlenmiştir.

Motor ve Şaft Sistemi

Borunun çapı EN 16034 ve EN 15269-10’ a göre hesaplanmaktadır. CNC lazer kesim flanşlar ve altı köşeli miller boruya mükemmel bir şekilde uymaktadır.

Kullanılan motor 3 aşamalı elektrik güçlü zincir motordur. Kapı şaftı zincir ile taşınmaktadır. Geniş çapta tork seçenekleri mevcuttur. Isı kontrol salım aleti çevre ısısı belli bir dereceye ulaştığında kapıyı salmak için kullanılabilir. Kapıların mutlaka yangın alarm sistemleri ile kullanımını öneririz. Aynı zamanda bu motorlar sık kullanım için uygun değildir fakat direk motor ya da zincir motorların sık kullanıma uygun döngüleri mevcuttur.

Davlumbaz ve Davlumbaz Desteği

1.5 mm kalınlığında ve kare formatındaki çift L şekilli davlumbaz, özel tasarım 10 mm kalın davlumbaz desteği ile güçlendirilmiştir. Aynı şekilde, tüm bölümler lazer kesimdir ve bağlama delikleri önceden belirlenmiştir.


    Size özel teklifimiz için lütfen formu doldurunuz.